Profesjonalny kurs rysunku architektonicznego

Archikurs to profesjonalny kurs rysunku architektonicznego, który pomaga rozwijać umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w tej fascynującej branży. Jest to najlepszy kurs rysunku na architekturę, ponieważ nie tylko przygotowuje do samych egzaminów czy nawet studiów architektonicznych, ale także otwiera przed uczestnikami drogę do obiecującej kariery. To znakomity punkt wyjścia dla aspirujących architektów, jako że nauka rysunku na architekturę jest fundamentem, na którym będzie budowana przyszła kariera. Oferujemy kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych na studia, ze szczególnym uwzględnieniem technik rysunkowych, planów, przekrojów oraz perspektyw. Bezpośrednio przed egzaminami intensywnie pracujemy, jak najlepiej przygotowując uczniów do podjęcia wyzwania.

Zapisy trwają cały rok. Jednak zajęcia regularne startują we wrześniu i trwają do czerwca. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w grupach, wszystkich chętnych prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub przez fanpage wraz z określeniem preferowanego dnia (piątek lub sobota) i grupy (początkująca, średnio zaawansowana).

519 873 828

Architektura – kurs rysunku oparty na autorskich metodach

Archikurs wyróżnia bardzo wysoki poziom skuteczności, co jest możliwe dzięki autorskiej metodzie nauczania – integralnej części naszego programu. Jej podstawę stanowi koncepcja nauki rysunku oparta na podejściu konfiguracyjnym. Kursy rysunku architektonicznego, które prowadzimy w naszej szkole, koncentrują się na nauce rysowania poprzez analizę, konstrukcję kształtów, obiektów oraz elementów rysunkowych. Wykorzystujemy do tego zasady geometrii oraz dokładne pomiary, tak aby uczestnicy uczyli się poprawnie rozumieć strukturę i proporcje rysowanego obiektu poprzez rozbicie go na podstawowe figury geometryczne, linie, kształty i proporcje. Taka nauka rysunku na architekturę pomaga w rozwijaniu umiejętności rysunkowych od podstaw. Uczniowie dowiadują się, jak analizować i komponować elementy rysunku, a następnie koncentrować się na detalach i ich precyzyjnym odwzorowaniu. Dzięki podejściu konfiguracyjnemu nauka rysunku architektonicznego staje się systematyczniejsza.

Nauka rysunku architektonicznego – podstawa pracy architekta

Rysunek architektoniczny to nie tylko forma artystycznego wyrazu czy jedna z wielu metod projektowania. To przede wszystkim absolutna podstawa, bez której trudno sobie w ogóle wyobrazić karierę w branży architektonicznej. Dlaczego tak istotny jest właśnie rysunek architektoniczny? Kurs w naszej szkole pomaga poznać odpowiedź na to pytanie. Uczniowie zgłębią także jego kluczowe aspekty, takie jak:

  • precyzyjne przedstawienie swojej wizji – architekci tworzą projekty, które stają się rzeczywistością, jednak aby było to możliwe, muszą być w stanie precyzyjnie przedstawić swoją koncepcję. Właśnie do tego służy rysunek architektoniczny – pozwala dokładnie przedstawić swój zamysł budowli, jej wnętrza oraz aspektów technicznych,
  • język komunikacji wizualnej w świecie projektowania – projekty architektoniczne są zazwyczaj złożone; ich realizacja wymaga współpracy wielu osób, a rysunek architektoniczny pomaga projektantom, inżynierom, klientom i wykonawcom „porozumiewać się” bez przeszkód i być zaangażowanym w projekt,
  • umiejętność czytania i tworzenia planów – rysunek architektoniczny to również zdolność rozumienia cudzych projektów, która przydaje się na każdym etapie pracy architektonicznej.

Kurs przygotowawczy na architekturę – nauka dla każdego 

Kurs rysunku architektonicznego oferowany przez naszą szkołę jest dostosowany do różnych poziomów zaawansowania uczestników. Oznacza to, że każdy, niezależnie od doświadczenia, ma szansę zdobyć miejsce na uczelni na tak prestiżowym kierunku, jak architektura. Kurs rysunku powstał w oparciu o teoretyczne podstawy, co pozwala na bardziej usystematyzowaną pracę. Uczniowie nie tylko rozwijają umiejętność rysowania, ale także zaczynają lepiej rozumieć techniczne aspekty projektowania.

Archikurs oferuje wsparcie w zakresie nauki matematyki, szczególnie przydatne w kontekście matury rozszerzonej, czy zajęcia z historii architektury. Przerabiamy i wspólnie omawiamy dziesiątki zadań rekrutacyjnych z poprzednich lat, dzięki czemu uczniowie są przygotowani na wszystkie możliwe wyzwania egzaminacyjne. Naszym celem jest otwarcie drzwi do kariery architekta przed każdym, kto marzy o studiach architektonicznych. Kurs rysunku na architekturę jest pierwszym krokiem na drodze do sukcesu!

Niezwykle skuteczny kurs przygotowawczy na architekturę

Nasza autorska metoda łączy w sobie kilka elementów, które pomagają uczniom w skutecznym przygotowaniu do egzaminów na wydziały architektoniczne. Każdy uczestnik kursu jest traktowany jednostkowo; stawiamy na praktykę, a uczniowie regularnie pracują nad projektami. Program nauczania jest starannie dostosowany do wymagań egzaminacyjnych, a kadra instruktorów składa się z doświadczonych architektów i profesjonalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w branży. Dzięki temu nasze kursy rysunku architektonicznego cieszą się uznaniem, a ich ukończenie gwarantuje zdobycie miejsca na uczelni. Spotkania z cenionymi projektantami, wykłady i prelekcje, rysunek architektoniczny, kurs rozszerzonej matematyki oraz inspirujące środowisko do nauki, tworzone przez ekspertów z branży, budują niezwykły klimat sprzyjający rozwojowi i kreatywności.

Proces przygotowania do rekrutacji na studia warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, najlepiej 2–3 lata przed planowanym terminem egzaminu. Już dziś można się zapisać na nasz kurs rysunku! Architektura na uniwersytecie czy politechnice znajdzie się wówczas w zasięgu ręki.

Zapraszamy do kontaktu!