BLOG!!

Z ŻYCIA SZKOŁY :)

FOTORELACJA: ARCHIKURS W OSLO

Zwiedzanie miasta nie mogło rozpocząć się od innego miejsca, jak słynnej Opery autorstwa biura Snohetta – uznanej w 2009 roku za najlepszy budynek świata (nagroda Miesa van der Rohe).

Obiekt ten pozytywnie oddziaływał na zwiedzających do tego stopnia, że i tym razem uczniowie Archikursu wykazali się niemałą dawką kreatywności, co zobaczyć można w galerii ;-)

Zwiedziliśmy także jedną z najlepszych skandynawskich szkół architektonicznych – AHO, gdzie mieliśmy możliwość uczestnictwa w życiu szkoły, dzięki uprzejmości władz Uczelni i naszej przewodniczki – studentki szóstego roku – Mariet:).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji – kliknij w zdjęcia poniżej:)

OSLO 1   OSLO 2   OSLO 3   OSLO 4   OSLO 5   OSLO 6   OSLO 7

Zobaczyliśmy także m.in. Muzeum Architektury, poportową dzielnicę Akker Brygge z nowoczesną zabudową (Meeting Point, budynki mieszkalne i biurowe), Twierdzę Akershus, akademiki w silosie AHO, szkołę reklamy Westerdals, Sąd Najwyższy, Oslo Domkirke (największy skandynawski kościół), Centrum nagrody Nobla, Karl Johans Gate czy charakterystyczny budynek Ratusza.

Nawet pogoda nas nie zawiodła, ponieważ jak się okazało, trafiliśmy na 8 słoneczny dzień od początku roku.

Wracamy z Oslo z dużym bagażem obserwacji, pozytywnych wrażeń, zapisów zdjęciowych, ale przede wszystkim z większą wiedzą i świadomością architektoniczną – w końcu „podróże kształcą”.